2022-07-01-13-07-47-recenzja-szablonu-porto.png

Przeglad motywu Porto - najlepszy motyw dla Wordpressa

Dzisiaj porozmawiamy o jednym z lepszych motywów, którego sami używamy. Nazywa się on Porto i bije rekordy popularności na ThemeForest.

Nasz blog może się rozwijać dzięki naszym sponsorom. Nasz kurs dockera powstał dzięki współpracy z chmurami Vultr i tam dokładnie został przetestowany. Nasz szablon pochodzi z Envato MarketPlace. Wszystkie pluginy i elementy stron internetowych, jakie opisujemy, pochodzą z Envato Elements. Wszystkie książki, opisane na tym blogu, są dostepne u wydawcy Helion. Jesteśmy także partnerem Respondent.io, platformy, która płaci za testowanie aplikacji.

W tym artykule zostanie omówiona wersja motywu Porto, przeznaczona dla systemu WordPress. Oczywiście istnieje także wersja motywu w postaci HTML 5, ale o tym może innym razem. Aktualnie sam motyw gigantycznie się rozrósł, a więc zapraszam do krótkiej recenzji.

Oczywiście możecie mieć Porto i tysiące innych elementów w lepszej cenie. Wystarczy, że zarejestrujecie się w Envato Element.

Po pierwsze oceny motywu

recenzja-szablonu-porto-theme-forest

Porto został aktualnie oceniony na 4.93 w pięciostopniowej skali ocen. Został sprzedany aż 74 405 razy oraz oceniony przez 3 400 użytkowników (dane na dzień pisania tego artykułu). Ocena szablonu jest bardzo wysoka, a ilość recenzji wdaje się bardzo wiarygodna.

Dema szablonu

dema-szablonu-porto

Motyw przeszedł kilka bardzo ekstremalnych ulepszeń, o których teraz porozmawiamy. Podobnie jak każdy inny szanujący się obecnie motyw WP, Porto ma gotowe strony demonstracyjne, które można zainstalować jednym kliknięciem. Aktualnie istnieje ponad 100 dem dla tego szablonu.

Zaletą dem jest to, że możesz szybko zacząć. Strona jest już z błędnymi zdjęciami i tekstami w zasadzie. Umieść więc w nim swoje logo, dostosuj teksty i zdjęcia, a jesteś na dobrej drodze do posiadania własnej witryny.

Sklepy internetowe

przykladowe-sklepy-internetowe-porto

Dostępnych prawie 70 uniwersalnych wersji demonstracyjnych stron internetowych dla wszystkich możliwych nisz, które można wykorzystać do tworzenia pięknych firmowych i prywatnych stron internetowych. Fajnie, że aż 33 dema to gotowe sklepy. Stąd możesz szybko założyć sklep internetowy.

Czasy ładowania motywu Porto

przykladowe-sklepy-internetowe-porto

W międzyczasie żaden motyw nie chce pozostać w tyle pod względem czasu ładowania lub szybkości, ponieważ Google przywiązuje do tego coraz większą wagę. Porto jest zatem również zbudowany z szybkiego kodu, który zapewnia dobre czasy ładowania w przeglądarkach. Porto ma również wbudowany kreator prędkości, który pomaga przyspieszyć działanie witryny, co jest dość wyjątkowe. Oczywiście możesz to zrobić również samodzielnie..

Kreator stron

kreator-stron-porto

Motyw Porto jest standardowo wyposażony w moim zdaniem bardzo dobry kreator stron WP Bakery. Solidny program do tworzenia stron, który ma kilka wtyczek innych firm do rozszerzania elementów. Motyw jest również w pełni kompatybilny z kreatorem stron Elementor, jednym z najlepszych w tej dziedzinie. Wśród dem znajdziesz około dwudziestu układów, które zostały z nim wykonane, dzięki czemu możesz pracować z Elementorem po zainstalowaniu jednego.

Kreator nagłówków

kreator-naglowkow-porto

Nagłówek przypomina siatkę, na której można przeciągać i upuszczać elementy. Tak więc nawet laikom łatwo jest zbudować dokładnie taki nagłówek, jaki mieli na myśli. Fajne narzędzie! Nie możemy pomóc, ale dajemy za to pełne oceny w tej recenzji motywu Porto.

Elementy motywu

elementy-szablonu-porto

Porto oferuje obecnie 33 elementy dla Bakery Pagebuilder, który, jak wspomniano wcześniej, można łatwo rozbudować za pomocą wtyczek.

Revolution Slider

Revolution Slider to zdecydowanie najlepsza wtyczka do slidera. Wtyczka ma wiele opcji, do których trzeba się przyzwyczaić, szczególnie po dużej aktualizacji, jak to miało miejsce w nowej wersji. Jednak dokumentacja wtyczki jest bardzo dobrze, co oznacza, że szybko odkryjesz, jak wszystko działa. Wyszukiwarka Google również zawsze mi w tym pomaga. Dobrą stroną jest to, że kiedy już się do tego przyzwyczaisz, nie chcesz już niczego innego. Praktycznie nie ma ograniczeń co do tego, co może zrobić i wszystko działa płynnie.

Podsumowanie recenzji

Dziękuję za przeczytanie mojej recenzji motywu Porto do końca. Myślę, że motyw Porto jest świetny. Układy demonstracyjne są piękne, konfiguracja motywu jest szybka i łatwa i ma dobry czas ładowania. Motyw jest rzeczywiście bardzo odpowiedni do budowania sklepów, a kreator nagłówków jest oczywiście fantastyczny. Cena jest po prostu standardowa dla motywów w Themeforest, więc to też jest w porządku. Motyw oferuje świetny stosunek jakości do ceny.

Udostępnij

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach

POROZMAWIAJMY O USŁUGACH, JAKICH POTRZEBUJESZ DLA SWOJEGO BIZNESU

Z chęcia pomożemy Ci wzrastać w wybranym przez Ciebie biznesie.