2022-06-30-10-06-32-9-narzedzi-online-do-analizy-zlosliwego-oprogramowania.png

9 narzędzi online do analizy złośliwego oprogramowania

Czasami musimy przetestować jakieś pliki na obecność złośliwego oprogramowania i musimy mieć pewność, że dany plik jest czysty. Oto 9 narzędzi online, które może nie zastąpią nam antywirusa, ale zapewne przydadzą się do testowania pojedynczych plików.

Nasz blog może się rozwijać dzięki naszym sponsorom. Nasz kurs dockera powstał dzięki współpracy z chmurami Vultr i tam dokładnie został przetestowany. Nasz szablon pochodzi z Envato MarketPlace. Wszystkie pluginy i elementy stron internetowych, jakie opisujemy, pochodzą z Envato Elements. Wszystkie książki, opisane na tym blogu, są dostepne u wydawcy Helion. Jesteśmy także partnerem Respondent.io, platformy, która płaci za testowanie aplikacji.

W dzisiejszych czasach złośliwe oprogramowanie i pojawiające się zagrożenia są częścią naszego cyfrowego życia. Musimy wiedzieć lub być świadomym tego rodzaju zagrożeń, aby nie wpaść w macki cyberprzestępców. Poniżej znajduje się dziewięć narzędzi, których możesz użyć do analizy złośliwego oprogramowania.

Any.Run to narzędzie, które pozwala użytkownikom bawić się złośliwym oprogramowaniem w bezpiecznym środowisku. To interaktywne narzędzie zapewnia dynamiczną i statyczną analizę na komputerach z systemem Windows. Analizuje zdarzenia zachodzące podczas wykonywania jednego lub więcej procesów. Bezpłatna wersja społecznościowa jest potężna i zawiera wiele zasobów, z których mogą korzystać zarówno użytkownicy, jak i eksperci cybernetyczni.

Hatching Triage to sandboxowe narzędzie do analizy złośliwego oprogramowania, opracowane dla obsługi wielu platform, takich jak Windows, Android, Linux i macOS. Narzędzie jest wyposażone w funkcje analizy złośliwego oprogramowania na dużą skalę i ekstrakcji konfiguracji dla dziesiątek rodzin złośliwego oprogramowania. Zapewnia również wersję społecznościową i może być używane do wydobywania informacji o pojawiających się zagrożeniach, w tym złośliwym oprogramowaniu i podejrzanych adresach URL.

0xSI_f33d to repozytorium, które kompiluje kampanie phishingowe i złośliwego oprogramowania skierowane do użytkowników końcowych Internetu. 0xSI_f33d agreguje kampanie phishingowe i złośliwe oprogramowanie, w wyniku czego dostarczany jest interfejs API do integracji społeczności. Ten interfejs API można zintegrować z kilkoma systemami, w tym SIEM, zaporami ogniowymi i tak dalej. Narzędzie ma również funkcję wyszukiwania określonych adresów URL i domen oraz sprawdzania, czy przesłany artefakt jest następnie klasyfikowany jako złośliwy.

VirusTotal to bezpłatna usługa online, która analizuje pliki i adresy URL, umożliwiając identyfikację złośliwej zawartości wykrywanej przez skanery antywirusowe i witryny internetowe. Należy zauważyć, że VirusTotal ma silne wsparcie społeczności i oraz posiada publiczny interfejs API do integracji. Funkcje Cyber Intelligence i Hunting są natomiast płatne.

CyberChef to aplikacja internetowa opracowana przez firmę GCHQ, znaną również jako Cyber Swiss Army Knife. CyberChef to prosta, intuicyjna aplikacja internetowa do wykonywania wszelkiego rodzaju operacji cyber w przeglądarce internetowej. Z oprogramowania można skorzystać online oraz pobrać je na system lokalny.

Joe Sandbox to internetowe oprogramowanie typu sandbox, która wykrywa i analizuje potencjalnie złośliwe pliki i adresy URL w systemach Windows, Android, Mac OS, Linux i iOS pod kątem podejrzanych działań. To narzędzie przeprowadza dogłębną analizę złośliwego oprogramowania i generuje szczegółowe raporty w kilku formatach. Narzędzie zawiera wersję społecznościową z wieloma potężnymi funkcjami, które pomagają cyberekspertom i użytkownikom w analizie zagrożeń.

Hybrid Analysis to bezpłatna usługa analizy złośliwego oprogramowania, która wykrywa i analizuje nieznane zagrożenia przy użyciu unikalnej technologii. Analiza hybrydowa to podejście do analizy plików, które łączy dane wykonawcze z analizą zrzutu pamięci w celu wyodrębnienia wszystkich możliwych ścieżek wykonania, nawet w przypadku najbardziej unikalnego złośliwego oprogramowania. Wszystkie dane wyodrębnione z silnika Hybrid Analysis są przetwarzane automatycznie i integrowane z raportami analizy złośliwego oprogramowania. Użytkownicy mogą przeszukiwać tysiące istniejących raportów o złośliwym oprogramowaniu lub pobierać próbki i IOC.

Intezer automatyzuje operacje związane z bezpieczeństwem, symulując złożony proces podejmowania decyzji i umiejętności analizy zagrożeń doświadczonych analityków. Intezer Analyze łączy analizę kodu genetycznego z innymi podstawowymi technikami w celu zautomatyzowania badania pojawiających się zagrożeń dzięki przyjaznemu dla użytkownika i łatwemu w użyciu interfejsowi graficznemu. Ma wersję społecznościową, którą można wykorzystać do badania cyberzagrożeń, w tym złośliwego oprogramowania i podejrzanych adresów URL.

URLscan to proste i skuteczne oprogramowanie typu sandbox, przeznaczone dla stron internetowych. Narzędzie to pozwala znaleźć i przeanalizować złośliwe strony internetowe oraz phishingowe adresy URL. Zapewnia różne narzędzia do monitorowania stron internetowych, takie jak kontrole stanu i zrzuty ekranu.

Wybraliśmy dla Was naszym zdaniem najlepsze narzędzia do analizy pojedynczych plików, które są dostępne w sieci Internet. Wiele z nich jest całkowicie darmowych, a niektóre posiadają wiele darmowych opcji. Życzymy dobrej zabawy podczas korzystania z każdego z nich.

Udostępnij

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach

POROZMAWIAJMY O USŁUGACH, JAKICH POTRZEBUJESZ DLA SWOJEGO BIZNESU

Z chęcia pomożemy Ci wzrastać w wybranym przez Ciebie biznesie.