2022-08-14-14-08-12-7-najlepszych-bibliotek-php-czesc-czwarta.png

7 najlepszych bibliotek PHP część czwarta

Po co pisać niestandardową funkcjonalność, skoro możemy łatwo osiągnąć ten sam wynik przy użyciu biblioteki? Najlepsi przyjaciele programisty i ratownicy to biblioteki. Uważam, że dobry projekt wykorzystuje jedne z najlepszych dostępnych bibliotek. PHP to popularny i szeroko stosowany język skryptowy po stronie serwera, który jest specjalnie używany do tworzenia stron internetowych.

Nasz blog może się rozwijać dzięki naszym sponsorom. Nasz kurs dockera powstał dzięki współpracy z chmurami Vultr i tam dokładnie został przetestowany. Nasz szablon pochodzi z Envato MarketPlace. Wszystkie pluginy i elementy stron internetowych, jakie opisujemy, pochodzą z Envato Elements. Wszystkie książki, opisane na tym blogu, są dostepne u wydawcy Helion. Jesteśmy także partnerem Respondent.io, platformy, która płaci za testowanie aplikacji.

Ten artykuł jest częścią serii o niesamowitych bibliotekach PHP, w której zawsze wrzucam listę 7 bibliotek PHP, które pomogą Ci w Twojej podróży programistycznej.

Codeception

Testowanie aplikacji to jeden z najważniejszych elementów tworzenia oprogramowania. Biblioteka Codeception pomoże Ci w tym procesie. Codeception jest frameworkiem przeznaczonym do tworzenia testów jednostkowych, funkcjonalnych oraz akceptacyjnych. Biblioteka posiada aż 4,5 tysiąca gwiazdek na Githubie. Sam proces instalacji jest bardzo prosty. Wystarczy wpisać w konsoli:

composer require codeception/codeception

Stworzenie środowiska testowego także sprowadza się do jednego polecenia:

php codecept.phar bootstrap

PHP Decryption

PHP Decryption to biblioteka, która służy do szyfrowania danych za pomocą klucza lub hasła. Minimalne wymagania to php 5.6 lub yższy oraz openSSL 1.0.1 lub wyższy. Obecna wersja biblioteki to 2.3.1 i autorzy oczekują, że pozostanie ona stabilna i będzie wspierana przez autorów do stycznia 2024. Biblioteka ma 3,5 tys. gwiazdek na githubie. Instalacja jest bardzo prosta i sprowadza się do wpisania:

composer require defuse/php-encryption

Szyfrowanie to jeden z najczęstszych sposobów zabezpieczania danych. Jest to biblioteka do szyfrowania danych za pomocą klucza lub hasła. Wymaga PHP 5.6 lub nowszego oraz OpenSSL 1.0.1 lub nowszego. Interfejs API tej biblioteki został zaprojektowany tak, aby był łatwy w użyciu w bezpieczny sposób i trudny w użyciu w sposób niezabezpieczony. Ta biblioteka ma ponad 3,5 tys. gwiazdek w serwisie GitHub.

Chrome/Chrome

Jeśli musisz pracować z Google Chrome, to biblioteka chrome/chrome jest dla Ciebie. Zawiera ona wiele funkcji, takich jak przeglądarka Open chrome lub chrom, tworzenie stron i nawigowanie do stron, robienie zrzutów ekranu, ocena poprawności javascript na stronie i wiele innych. Ta biblioteka ma ponad 1,5 tys. gwiazdek w serwisie GitHub. Aby zainstalować ta bibliotekę wpisujemy:

composer require chrome-php/chrome

ImageHash

Jak sama nazwa wskazuje, ta biblioteka zapewnia percepcyjne mieszanie obrazu. Jeśli nie wiesz, że percepcyjny skrót jest odciskiem palca pliku multimedialnego wyprowadzonym z różnych cech jego zawartości. W przeciwieństwie do funkcji skrótu kryptograficznego, które opierają się na efekcie lawinowym niewielkich zmian danych wejściowych prowadzących do drastycznych zmian w danych wyjściowych, skróty percepcyjne są „blisko” siebie, jeśli cechy są podobne. Ta biblioteka ma ponad 1,8 tys. gwiazdek w serwisie GitHub. Aby zainstalować bibliotekę wpisujemy:

composer require jenssegers/imagehash

Phan

Utrzymanie jakości kodu może być czasami trudne. Ta biblioteka pomoże Ci w tej sytuacji. Ten statyczny analizator ma na celu zmniejszenie liczby fałszywych alarmów. Zamiast próbować ustalić poprawność, próbuje ją obalić. Gdy informacje o typie są dostępne lub można je wywnioskować, wyszukuje typowe problemy i sprawdza zgodność typów w różnych operacjach. Ta biblioteka ma ponad 5 tys. gwiazdek w serwisie GitHub. Aby zainstalować bibliotekę wpisujemy:

composer require phan/phan

Better Reflection

Ta biblioteka zapewnia interfejs API refleksji, którego celem jest ulepszenie i zapewnienie większej liczby funkcji niż wbudowany interfejs API refleksji PHP. Funkcje obejmują możliwość refleksji nad klasami bezpośrednio z ciągu kodu PHP, bezpośrednią refleksję nad domknięciami, możliwość wyodrębnienia AST z metod i funkcji oraz wiele innych. Ta biblioteka ma ponad 1 tys. gwiazdek w serwisie GitHub. Aby zainstalować bibliotekę wpisujemy:

compsoer require roave/betterreflection

Jak sama nazwa wskazuje, jest to biblioteka związana z geografią. Zawiera wiele funkcji, takich jak żądania wsadowego geokodowania i odwrotnego geokodowania w trybie szeregowym/równoległym, geokodowanie pamięci podręcznej i wyniki odwrotnego geokodowania za pomocą PSR-6, obsługa 23 różnych elipsoid, obliczanie punktu docelowego i wiele innych. Ta biblioteka ma ponad 1 tys. gwiazdek w serwisie GitHub. Aby zainstalować bibliotekę wpisujemy:

compsoer require thephpleague/geotools

Udostępnij

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach

POROZMAWIAJMY O USŁUGACH, JAKICH POTRZEBUJESZ DLA SWOJEGO BIZNESU

Z chęcia pomożemy Ci wzrastać w wybranym przez Ciebie biznesie.