2022-06-29-12-06-06-gdzie-warto-sie-uczyc-testowac-manualnie-i-jeszcze-zaplaca.png

13 najlepszych pośredników, gdzie możesz testować strony internetowe za pieniądze

Idealnym sposobem na zarabianie i naukę jest testowanie stron internetowych za pieniądze. Jest to także idealny sposób, żeby odejść z etatu lub podreperować domowy budżet.

Nasz blog może się rozwijać dzięki naszym sponsorom. Nasz kurs dockera powstał dzięki współpracy z chmurami Vultr i tam dokładnie został przetestowany. Nasz szablon pochodzi z Envato MarketPlace. Wszystkie pluginy i elementy stron internetowych, jakie opisujemy, pochodzą z Envato Elements. Wszystkie książki, opisane na tym blogu, są dostepne u wydawcy Helion. Jesteśmy także partnerem Respondent.io, platformy, która płaci za testowanie aplikacji.

Serio jest to jeden z najłatwiejszych obecnie sposobów zarabiania pieniędzy przez sieć. Każdy z nas przecież w swoim życiu chociaż raz odwiedził stronę internetową i nieraz było tak, że mu się nie podobało, jak dana strona działa. I naprawdę na zgłaszaniu takich uwag zarabia się naprawdę dobre pieniądze.

Wiecie czemu to jest prosty i dochodowy biznes? No właściciele stron naprawdę chcą, żebyście to robili. W ich jak najlepszym interesie leży to, żeby obsługa witryny była jak najprostsza i jak najlepsza w obsłudze. Przecież każdy chce, żeby użytkownik pozostał na danej stronie, klikał w linki oraz często powracał.

Dlatego właśnie istnieją setki serwisów, które pozwalają testować dane rozwiązania za pieniądze. To wszystko pomaga właścicielom witryn lepiej zrozumieć swoich użytkowników. Dodatkowo wszelkiego rodzaju testy pozwalają wykryć wszystkie napotkane problemy oraz wprowadzić niezbędne ulepszenia.

Jeśli więc chcecie zacząć przygodę jako testerzy manualni lub dorobić i lubicie się dzielić swoimi opiniami, to zarabianie pieniędzy przez testowanie stron internetowych może się okazać świetnym zajęciem.

Gdzie mogę przetestować strony internetowe za pieniądze

Ten artykuł skupia się głównie na pośrednikach, którzy dostarczają setki witryn do testowania, pozwalając przy tym doskonale zarabiać na wszelkiego typu testach. Oczywiście nie istnieje takie coś, jak limit ilości pośredników, u jakich się możecie zarejestrować, a ja polecam zrobić to na jak największej ilości niżej podanych witryn. Zaczynamy?

Respondent jest najlepszą i najlepiej płatną firmą na tej liście. I ma jeszcze jedną, dodatkową zaletę. Otóż respondent pozwala Wam na wyrażanie opinii nie tylko o stronach internetowych, ale także o różnych innych produktach. Ja sam tam jestem, ponieważ w jeden dzień na Respondencie jestem w stanie zarobić aż 4 800 złotych. Respondent płaci 100 dolarów za godzinny test i 150 dolarów za recenzję live. Oczywiście pieniądze mogą być różne, bo są też oferty za 20 dolarów, 50 dolarów, a nawet 300 dolarów. Po rejestracji dostaniesz dostęp do wszystkich dostępnych ofert.

UserTesting to witryna przeznaczona tylko i wyłącznie dla osób, które chcą testować strony internetowe. Po rejestracji musicie wykonać przykładowy test, aby uzyskać dostęp do wszystkich możliwych testów. UserTesting płaci od 10 do 15 dolarów za każde 20 minut, kiedy udzielasz odpowiedzi. Marki takie jak Microsoft, Yahoo!, Apple, Twitter i Airbnb używają testerów witryn na UserTesting do testowania własnych witryn. Należy jednak pamiętać, że większość testów w tej witrynie wymaga wypowiadania swoich myśli do mikrofonu podczas poruszania się po odpowiednich stronach, aby uzyskać natychmiastową, niefiltrowaną opinię.

W przypadku Enroll rejestracja także jest otwarta dla każdego. A tym, co wyróżnia tę jedną z pozostałych, jest to, że możesz testować witrynę Enroll na telefonie, tablecie lub komputerze. Niektóre testy są dość szybkie, na przykład wybór logo, które bardziej Ci się podoba lub które pojawia się wyraźniej na twoim screen. Chociaż oznacza to, że nie będziesz zarabiać tak dużo za wykonywanie tego rodzaju testów (około 1,50 USD), mogą one być świetnym sposobem na zarobienie kilku dodatkowych dolarów, jeśli masz tylko kilka minut każdego dnia.

UserFeel jest dość podobny do innych pośredników, o których wspomnieliśmy, ponieważ wszystko, co musisz zrobić, aby rozpocząć, to utworzyć profil i wykonać przykładowy test. Po zatwierdzeniu testu przez UserFeel będziesz mógł zacząć otrzymywać oferty testów witryny przez e-mail. Za każdy test otrzymasz 10 USD, a wykonanie każdego z nich zajmie od 10 do 20 minut. A najlepsze jest to, że płatność jest przetwarzana co tydzień, dzięki czemu jest to jedna z najszybszych witryn testowych, na której możesz zarabiać.

TestingTime zapłaci Ci 50 EUR (około 54 USD) za wykonanie testu trwającego od 30 do 90 minut. Często będziesz musiał to zrobić przez Skype, ponieważ wiele ich testów jest wykonywanych z moderatorem na żywo, który poprowadzi Cię, gdzie chcesz, abyś się udał podczas testu, zamiast po prostu wysyłać listę kontrolną, jak robią to inne strony. Oznacza to, że aby wziąć udział, musisz mieć kamerę internetową i mikrofon. Mają siedzibę w Szwajcarii, ale TestingTime przyjmuje testerów z całego świata. Istnieje nawet niemiecka wersja ich platformy, jeśli masz ochotę na naprawdę międzynarodowy. Podobnie jak w przypadku innych, płatność jest dokonywana przez PayPal, a zazwyczaj otrzymasz zapłatę w ciągu pięciu do dziesięciu dni od zakończenia testu.

TryMyUI ma całkiem rozsądne stawki dla tych, którzy chcą zarabiać na testowaniu witryn, co daje 10 USD za około 20 minut testowania. A płatność jest dokonywana w każdy piątek, więc szybko otrzymasz gotówkę. Niektóre testy są wykonywane przez kamerę internetową, ale inne są pisane, co daje dobry zestaw opcji, jeśli wolisz jedno od drugiego. Będziecie jednak musieli odpowiedzieć na kilka pytań wstępnych, aby upewnić się, że znajdujecie się w docelowej grupie demograficznej. UserLytics jest świetny, ponieważ wymaga nie tylko testowania stron internetowych za pieniądze – możesz także zarabiać na testowaniu aplikacji, koncepcji i innych produktów cyfrowych. Generalnie będziesz potrzebować kamery internetowej, aby przeprowadzić testy witryny na tej stronie, a także odpowiedzieć na różne pytania wstępne. Jednak po tym, jak przejdziecie prostą weryfikację, yo zaczniecie otrzymywać e-maile o możliwościach wykonania testów aplikacji za pieniądze, a także o innych zadaniach związanych z testowaniem stron internetowych.

WhatUsersDo pozwala zajrzeć do nowych witryn, ponieważ otrzymasz zapłatę za testowanie witryn przed ich uruchomieniem. W ten sposób umożliwisz właścicielowi witryny wprowadzenie wszelkich poprawek potrzebnych do upewnienia się, że ich wrażenia z użytkowania są na najwyższym poziomie, zanim witryna zostanie uruchomiona. Ich proces sprawdzania jest dość dokładny, więc może się okazać, że nie zakwalifikujecie się do tak wielu ofert, jak w przypadku innych witryn. Ale gdy zostaniecie zaakceptowani, testy działają podobnie do innych witryn. Pamiętajcie, że zapłatę otrzymacie dopiero 25 dnia każdego miesiąca, co oznacza, że możecie trochę poczekać.

Validately to kolejna strona testowa, w której masz możliwość wykonywania testów w formie pisemnej lub na żywo. W przypadku testów na żywo firma prosi Cię o udostępnienie ekranu w czasie, gdy będziemy komentować daną stronę. Firma chce zobaczyć co myślisz, kiedy poruszasz się po niektórych stronach. Za testy na żywo zapłacą nieco więcej niż testy pisemne, co daje około 25 USD za pół godziny testowania, chociaż twierdzą, że czasami płacą za nie nawet 100 USD. Z drugiej strony testy pisemne są znacznie szybsze, ale generalnie płacą tylko około 5 USD.

IntelliZoom działa jak wielu innych pośredników. Popyt jest wysoki, więc jeśli chcecie wziąć udział, będziecie musieć dość szybko odpowiedzieć. A jeśli zdążycie na czas, będziecie musieli również odpowiedzieć na kilka pytań wstępnych, aby upewnić się, że jesteście właściwą osobą. Jednak gdy już dostaniecie test, testy są naprawdę proste do wykonania, a opłata wynosi 10 USD za około 10 do 15 minut testowania, co oznacza, że można zarobić do 60 USD za godzinę.

StartUpLift jest bardzo prosty, ponieważ każdy test jest wart 5 USD, bez względu na to, jak długo trwa – chociaż generalnie testy są bardzo szybkie. Możesz wykonać do pięciu testów każdego dnia, a wszystkie testy są pisemne, dzięki czemu jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto nie czuje się komfortowo, jeśli musi mówić do kamery.

BetaTesting to kolejna strona, która pozwala zarabiać na testowaniu aplikacji oprócz testowania stron internetowych za pieniądze. Za każdy test, który wykonacie, dostaniecie co najmniej 10 USD, ale z pewnością można zarobić więcej, jeśli test jest bardziej dogłębny lub wymaga więcej sprzętu, zwłaszcza w przypadku testów, które wymagają zarejestrowania użytkownika. Zaproszenia do testów są wysyłane e-mailem, i otrzymasz zaproszenie do tylko pięciu testów miesięcznie. A kiedy już to zrobisz, płatność zostanie dokonana przez PayPal w ciągu siedmiu dni od zakończenia testu.

Userbrain umożliwia wykonywanie testów na komputerze lub iPhonie. Testy są bardzo szybkie i trwają od pięciu do piętnastu minut, za co otrzymacie 3 USD. Oznacza to, że w przypadku testu pięciominutowego wypłata jest całkiem dobra, chociaż jeśli okaże się, że wykonujesz testy, których ukończenie zbliża się do 15 minut, możesz rozważyć inne opcje z tej listy. Wasza płatność zostanie wysłana, kiedy saldo osiągnie 10 dolarów.

Podsumowanie - Czy warto być testerem stron internetowych

Bycie testerem stron internetowych jest w porządku, jeśli szukasz pobocznego źródła dochodu, w którym możesz zarobić kilkaset dolarów miesięcznie za kilka godzin pracy. Ale jeśli ktoś dobrze zna język angielski, to może spokojnie zarobić nawet kilka tysięcy dolarów miesięcznie, nie wychodząc z domu i nie mając szefa nad sobą.

Udostępnij

Porozmawiajmy o Twoich potrzebach

POROZMAWIAJMY O USŁUGACH, JAKICH POTRZEBUJESZ DLA SWOJEGO BIZNESU

Z chęcia pomożemy Ci wzrastać w wybranym przez Ciebie biznesie.